Firewall (Sophos)

Firewall yani güvenlik duvarı anlamına gelen bu kelime derinliğinde çok büyük bir veriyi barındıran işleve sahiptir. Detaylarını anlatıp sonrasında hizmetlerimiz hakkında sizleri bilgilendirelim.

Son zamanlarda sizler de bunun farkındasınızdır, işletim sistemlerinden tutun da herhangi bir mail dosyası yardımı ile bilgisayarımıza zararlı elementlerin girebildiği bir gerçek. Aslında 2000’li yılların en güçlü korunma birimlerinden biri olan Firewall bizi bu tür büyük tehditlerin sıkıntıya sokmaması adına geliştirilmiş bir sistemdir.  İşin en temeli üzerinden adım atalım. Firewall genel anlamda bilgisayarınızı, Android veya iOS işletim sistemi hiç fark etmeden akıllı telefonlarınızı, tabletinizi browser üzerinden giriş sağlanan internet ortamında yerleştirilmiş olan tuzak yazılımlardan ve bu yazılımlar sayesinde karşılaşabileceğimiz tehditlerden bizi koruyan kalkandır.

 

Son yıllarda siber saldırıların yoğun olarak arttığını biliyorsunuzdur mutlaka, Data birimleri sunucu router gibi sistem altyapısında bulundurulduğu için bu gibi bir sisteme uzaktan saldırı olması ihtimali oldukça yüksektir. Firewall işte bu dataları tek tek kontrol edip herhangi bir güvenli olmayan yazılımın giriş sağlayıp sağlamadığını kontrol eder.

 

Bazı zamanlar, özellikle teknoloji sitelerinde Hack olaylarını ve uzaktan erişime çalışıldığıyla alakalı haberleri görebiliriz. Bunlara karşı Firewall (Sophos) oluşturmanın önemini gün geçtikçe insanlar daha çok kavramaya başladılar. Aslına bakarsanız önemli olan insanların bunu anlamasından ziyade, günlük hayatlarında arzu etmedikleri şeyin yapılmasıyla karşılaştıklarında nasıl bir tepki veriyorlarsa, siber ortamda da aynı hisleri duyarak karşılık verebilmelidir insan.

 

Biz Jbm.com.tr Olarak Nasıl Bir Hizmet Veriyoruz ?

 

Öncelikle bu konuda uzman ve günceli daimi olarak takip eden bir teknik altyapıya sahip yazılımcılarımızın olduğunu bilinmesini isteriz. Müşterilerimizin siber tehditlere karşı korunabilmesi, onların bilgi güvenliğine ihtiyaç duyduğu her an yanlarında olabilmeyi misyon edinmiş bilişim firması olarak biz JBM Bilgi Teknolojileri Türkiye’de bu hizmeti veren öncü firmalardan biri olduğumuzun bilincindeyiz.

 

Müşterimizin herhangi bir dış müdahaleler ve zararlı yazılımlar vasıtası ile kurmuş olduğu sistemin bloke edilememesi ya da paylaşılmaması gereke önemli bilgilerin dışarıya sızdırılmaması adına bilgi güvenliğine karşı maksimum derecede hassasiyetimiz sayesinde, zararlı tüm etkenlere karşı koruyoruz.