Afiş

Afiş kelime anlamıyla bir şeyi tanıtmak, herkese duyurabilmek için hazırlanmış, kalabalıkların görebileceği yerlere asılmış, genellikle resimli duvar duyurusu şeklinde nitelendirilmektedir. Afiş tasarımı son zamanlarda firmalar, yeni ticaret atılımlarındaki StartUp platformlarında, markalaşmaya giden kuruluşlarda yapılmaktadır.

  • Etiketler:
  • Tarih: 4 yıl önce

Başka bir örnek üzerinden gidelim, mesela afişleri çoğunlukla sinema önlerindeki panolarda görürüz. Oldukça dikkat çeken renkler kullanılarak, insanların afiş üzerindeki tanıtımı ve okunması istenen bölümlerin okunması sağlanır.

 

Afiş tasarımı yapabilmek göründüğü kadar kolay bir iş değildir. İlk olarak projenin ana başlıkları üzerinden gidilir, seçilecek veya hazırlanacak görsel o konunun özetinin kapsar şekilde tema kullanılır. İnsanların etkilenmesi burada esas amaçtır. Mesela her sene festivallerde şenliklerde veya bayramlarda reklam panolarında görebilirsiniz afişleri. Konunun bütünlüğünü kapsayıcı şekilde anlatılır. İşte biz Jbm.com.tr olarak Afiş Tasarımında böylesine profesyonel bir hizmetin öncülüğünü sırtladık ve yolumuza tam gaz devam diyoruz.

 

Afiş Tasarımı Nasıl Yapılır?

 

Afiş tasarımı yaptırmadan önce bize vermeniz gereken bilgileri, biz sizlerden talep ediyoruz. Afiş için nasıl bir yönerge izleyeceğimizi biliyoruz, bunun için de belli başlı teknikler kullanıyoruz. Örneğin; bir afiş hazırlamak için ilk olarak amacın ne olduğu konusunda karar birliğine gidiyoruz, ardından ortaya çıkardığımız tasarımların sadeleştirilerek geliştirilme sürecini başlatıyoruz. Bununla beraber elbette ki renk kullanımını asla göz ardı etmiyoruz. Yazıların okunabilir olması önemlidir buna mutlaka dikkat ediyoruz ve tasarımında marka duruşu ile uyumlu olup olmadığı hususları üzerinde yine ekip arkadaşlarımızla istişarelerde bulunuyoruz. Görsel boyutlara özen göstererek, hedef kitlenize en iyi şekilde nasıl odaklanabilirsiniz bunu düşünüyoruz. Tasarımlarımızda herzaman hiyerarşik yapı dengelerini düşünerek bir ürün ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. İşte Jbm.com.tr Afiş Tasarım süreci aynen bu şekilde ilerliyor.

 

Eğer Afiş Tasarımı yaptırmak için kendi kategorinizde en iyi çizimi yapacak bir ekip arıyorsanız ya da tüm bu süreçleri idare edebilecek, size her konuda profesyonel destek vermekten memnuniyet duyacak bir firma arıyorsanız biz jbm.com.tr olarak sizi adresimize bekliyoruz. Firma olarak önceliğimiz ve kararlılıklarımız arasında hazırlamış olduğumuz Afiş Tasarımlarının maksimize bir şekilde müşterimizin doğru hedef kitlesini yakalayabilmektir. Hal böyleyken müşterimizin alacağı verimi en iyi noktaya getirebilmek adına, ayrıntılı ve profesyonel olarak yapılması gereken her şeyi yapıp, ortaya dikkat çeken bir ürüçıkarmayı hedef ediniyoruz.