Adwords

Her gün Google’da milyonlarca arama yapılmaktadır. Tüm Google kullanıcılarının firmanızın müşteri adayı olduğunu söylesek, ne derdiniz? Google Adwords reklam ağı internette müşteri bulmanın en etkili yollarından bir tanesidir. Adwords danışmanlık ve bütçe yönetimi çalışmalarımızla firmanızın ürün ve hizmetleriyle ilgilenecek kitleye ulaşmanızı sağlıyoruz.

  • Etiketler:
  • Tarih: 4 yıl önce

Google Adwords Nedir?

 

Adwords, Google’a ait olan dijital reklam ağıdır. Markaların, işletmelerin, ürün ve hizmetlerin Google’da arama yapan kullanıcılara en etkili ve kısa yoldan ulaşılmasını sağlayan Adwords ile siz de hedeflerinizi büyütebilirsiniz.

 

İnternet reklamcılığında birçok farklı firma ve yöntem bulunmaktadır. Hem ülkemizde hem de dünyada en çok tercih edilen, en fazla kullanıcı sayısına sahip olan yöntem Google Adwords reklamlarıdır. İnternette arama yapan veya Google reklam servislerini barındıran web siteleri ziyaret eden kullanıcılar optimize edilmiş reklamlarınıza erişirler. Burada önemli olan nokta doğru kitleyi yakalamak, doğru zamanla ziyaretçiye ulaşmak ve bütçeyi en faydalı şekilde kullanmaktır. Google Adwords hizmetlerimizle sunacağımız ayrıcalıklar size doğrudan müşteri olarak geri dönecektir. Google Adwords Danışmanlığı olarak adlandırılan hizmetlerimizle markanız, işletmeniz veya ürünleriniz için etkili reklamlar oluşturabiliriz. Müşteri kazanırken maliyetinizi minimum düzeyde tutmak, kar oranınızı arttırmak bizim işimiz.

 

Google Adwords Reklamcılık Ağları

 

Google Adwords ile müşterilerinize nasıl ulaşmak istediğinizi seçebilirsiniz. Google ile hedef müşterilerinize ulaşmanın birçok yolu vardır.

 

1.    Arama Ağı Reklamları

 

Google arama sonuçlarında görüntülenen bu reklamlar size istediğiniz müşteri bulma imkanı tanır. Reklamlarınız Google’da arama yapan kullanıcılar için arama sonuçlarının yanında gösterilirler. Bu reklam türünde en önemli unsur hedef kitleye ulaşabilmektir. Doğru zamanlamanın yakalanması maliyeti düşürür.

 

2.    Görüntülü Reklamlar

 

Görüntülü reklamlar sayesinde müşterilerinizin ilgisini çok kolay çekebilirsiniz. İster metin, ister görsel banner reklamlar ile Google Adwords iştiraki olan tüm web sitelerde reklamlarınız görüntülenir. Uygulamalar, web siteler, Gmail servisleri gibi alanlarda görüntülenecek reklam ağınız müşterileriniz neredeyse orada yayınlanır.

 

3.    Video Reklamlar

 

Son zamanların en etkili reklam yönetimi olan video reklamlar YouTube üzerinden müşteri kazanmanızı sağlar. Reklam filmleriniz, kampanyalarınız ve birçok farklı yaratıcı pazarlama videonuz YouTube kullanıcılarına sunulur. Öykü paylaşımları için en iyi reklam yöntemidir.

 

4.    Uygulama Reklamları

 

iOS ve Adroid uygulamalarını Google’daki milyarlarca kullanıcıya ulaştırmak için uygulama reklamları kullanılır. Bütçenizi en iyi şekilde ayarlayarak her bir reklamdan daha fazla değer elde etmenizi sağlarız.